LUXOTTICA – výroba okuliarov

 
 
 

+421 919 413 112  (PO-PIA  9.00 - 16.00)

 
 

logo doprava zdarma Doprava zadarmo na celom SR

 
 
 
Úvod > Blog > LUXOTTICA – výroba okuliarov
 
Zobrazení: 735

LUXOTTICA – výroba okuliarov

 

 

Spoločnosť Luxottica je svetovou špičkou v oblasti módnych, luxusných a športových okuliarov a to najmä vďaka ich kvalite a originálnemu dizajnu.

 

Pred tromi rokmi spoločnosť Luxottica otvorila v Sedicu vlastné laboratórium Acetate. Jeho hlavnou úlohou je monitorovanie kvality a modernizácie stratégie pri obstarávaní konečného  materiálu na výrobu acetátových rámov.

 

Acetátové vlákno patrí medzi najlepšie a najvyužívanejšie druhy vlákien. Na jeho výrobu sa používa celulóza (drevo) a bavlnený odpad. Je to v podstate prírodný produkt. Od roku 1918, kedy bolo acetátové vlákno objavené, patrí dodnes medzi najlepšie a najvyužívanejšie druhy vlákien. Výhodou oproti štandardného plastu je jeho odolnosť a trvácnosť.

Pre svoje vlastnosti si tento produkt našiel svoje miesto pri výrobe dizajnových produktov, akými sú aj okuliarové rámy. Používaný materiál je transparentný a dobre vyzerá. Je odolný voči mechanickému poškodeniu a je veľmi dobre opracovateľný. Poskytuje nepreberné množstvo farebných kombinácii. Jeho najpodstatnejšou vlastnosťou je, že je kompatibilný s ľudskou pokožkou.

 

Luxottica okuliare

zdroj: Luxottica 

 

Spoločnosť Luxottica vo svojom laboratóriu Acetate v Sedicu na svojich prototypových zariadeniach vytvára špeciálne vzorky s použitím farbív a prísad. Tieto suroviny dodávatelia predávajú výlučne spoločnosti Luxottica. Vedomosti získané výskumom umožnili zvýšiť technickú úroveň dodávateľov a dosiahnuť vysoké parametre materiálu a tým dosiahnuť špičkovú kvalitu konečných výrobkov. Acetátové rámy sú extrémne ľahké, flexibilné a neuveriteľne odolné.  

 

Toto je len malý exkurz do „kuchyne“ spoločnosti Luxottica. Ak sa vám dostane do rúk niektorý dizajnový kúsok od tohto renomovaného výrobcu, vedzte, že spoločnosť Luxottica  venuje maximálnu pozornosť pri výbere materiálu a následne pri realizácii svojich dizajnových nápadov.

 

Luxottica okuliare 2

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia