Bezrámové okuliare | Nudokki.sk

 
 
 

+421 919 413 112  (PO-PIA  9.00 - 17.00)

 
 

logo doprava zdarma Doprava zadarmo na celom SR

 
 
 
 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Bezrámové okuliare

Bezrámové okuliare sa hodia tým, ktorí majú pocit, že s klasickým okuliarovým rámom by ich tvár bola jasne ohraničená, no oni preferujú jemný vzhľad, prípadne efekt, akoby okuliare ani nemali. Bezrámové okuliare sú veľmi elegantné a jemné, no čo sa ich funkcie týka, sú plnohodnotnými okuliarmi. Bezrámové okuliare sa však pri výbere riadia podobnými pravidlami ako pri bežných okuliaroch.

 

Ako vyberať okuliare bez rámov?

V prvom rade je vhodné zistiť, aké dioptrie budú musieť nové bezrámové okuliare niesť. Od materiálu a hrúbky skla okuliarov sa odvíja aj možnosť zaobstarať si také okuliare bez rámov, ktoré dioptrické sklo unesú a budú správne spolupôsobiť s ostatnými súčasťami okuliarov.

 

Bezrámové okuliare musia byť dostatočne pevné

Bezrámové okuliare pozostávajú zo skiel a súčastí, ktoré okuliarové sklá držia. Pri výbere je vhodné vybrať si niekoľko druhov, tvarov skiel a farieb tak, aby sme dospeli k užšiemu výberu. Okuliare bez rámov by mali dokonale sedieť na tvári. Treba si vyberať také, ktoré nebudú omínať, obťažovať a podobne. Najmä pre bezrámové okuliare platí, že je vhodné prihliadať na pevnosť súčastí, ktoré držia sklá okuliarov, aby nový majiteľ nemal pocit, že si bezrámové okuliare musí stále naprávať či upravovať.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia