Blog

 
 
 

+421 919 413 112  (PO-PIA  9.00 - 17.00)

 
 

logo doprava zdarma Doprava zadarmo na celom SR

 
 
 
Úvod > Blog
 

Očná joga IX – využitie slnečného svitu

čítanie na 2 minúty
počet zobrazení: 813
 

Všetky doterajšie cviky sme mohli robiť doma alebo v práci, tentoraz však pôjdeme do exteriéru, aby sme ti ukázali, ako využiť blahodarnú slnečnú energiu.

Slnečná energia môže byť vo väčších dávkach nebezpečná, preto ťa chceme najskôr dôrazne varovať a opäť ti pripomenúť, že pri očnej joge (a ani po nej) nesmie za žiadnych okolností dochádzať k akýmkoľvek nepríjemným pocitom. Pri dnešných cvičeniach si dávaj pozor na oslnenie, pálenie alebo bolesť očí.

Celý článok...
 

Očná joga VIII. – rozjasňovanie zraku

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 856
 

Sústreď sa s nami na zlepšenie tvojho zraku. Dnes máme totiž v pláne koncentrovať pohľad na tlačený text a dosiahnuť jeho viditeľné rozjasnenie a zaostrenie.
Vezmi si do rúk knižku, časopis či akýkoľvek tlačený text. Postav si ho pred oči vo vzdialenosti, ktorá ti najviac vyhovuje na čítanie. Vyber si jedno slovo alebo len jeho časť niekde uprostred riadka. Teraz sa naozaj intenzívne koncentruj na vybrané slovo asi 10 až 30 sekúnd. Následne zavri oči a snaž sa vybaviť si vybrané slovo čo najjasnejšie a najkonkrétnejšie, ako sa len dá. Po asi 20 sekundách oči otvor a zopakuj cvičenie. Tieto úkony môžeš opakovať tri až päť minút.

 

Celý článok...
 

Očná joga VII. – Liečivá energia

čítanie na 2 minúty
počet zobrazení: 932

 

 

Zvyšovanie kondície tvojho zraku a zlepšovanie jeho zdravia nie je podľa očnej jogy len vecou samotných cvikov. Joga pracuje s pozitívnou vnútornou energiou a mentálnym sústredením. Učí, ako koncentrovať svoju myseľ na ozdravný proces. Pozri sa s nami, ako využíva vlastnú energiu na uvoľnenie a liečenie očí.

 

Celý článok...
 

Očná joga VI. – masáž oka

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 988
 

Skúsil si už masáž očí? Pýtaš sa, ako sa to dá? Odpoveď nájdeš v dnešnej časti nášho seriálu. Netreba sa ničoho báť, je to veľmi príjemné.
Každému raz začas dobre padne masáž, ktorá uvoľní napätie vo svaloch a akoby reštartuje organizmus.

 

Naše oči pracujú celé dni, takže si predsa tiež zaslúžia relax a pozornosť. ????

 

Celý článok...
 

Top farby na jar 2016 v znamení štastia a relaxu

čítanie na 2 minúty
počet zobrazení: 804

 

Zima sa ešte neskončila, ale top farby na blížiacu sa jar 2016 sú už známe! Tohtoročná jar bude v znamení pokoja a šťastia. Objavte s nami farby, ktoré budú hýbať dámskymi šatníkmi, ako aj doplnkami, interiérom a účesmi.

 

Medzi farbami pre tohtoročnú jar budú dominovať pastelové odtiene. Sú nimi „Rose Quartz“ – teda staroružová a „Serenity“ – svetlo modrá farba. Obe vybrané pastelové farby vytvárajú medzi sebou „pokoj mysle a vnútorný mier.“ Staroružová „Rose Quartz“ má vyvolať spomienky na pokojný západ slnka, rašiace kvetiny. Upokojujúco má pôsobiť aj „Serenity“, ktorá symbolizuje spokojnosť, stav beztiaže a dostatku energie.

Celý článok...
 

Očná joga V. – zaostrujeme pre zdravie

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 754
 

Opäť ti prinášame návod na jednoduché precvičenie tvojho zraku. Aby bol fit a vydržal celodennú námahu, nájdi si pár minút času a zaostri s nami na očnú jogu.
V dnešnej časti seriálu budeme trénovať akomodáciu očí, teda zaostrovanie na rôzne vzdialenosti. Aby sme vedeli sústrediť náš zrak na blízke alebo vzdialené predmety potrebujeme, aby sa šošovka vedela správne prispôsobiť, to zabezpečujú ciliárne svaly. Nestrácajme však čas teóriou a poďme cvičiť! :-)

 

Celý článok...
 

Joga IV. – cvičíme očné svaly

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 955
 

Daj si dole okuliare, pohodlne a vzpriamene si sadni a poď si s nami zlepšiť kondičku svojho zraku. Za pár minút kompletne precvičíme očné svalstvo!
Pred cvičením si nezabudni uvoľniť krčnú chrbticu a prečítať si, ako medzi cvikmi správne oddychovať. Nasledovné cvičenia môžeš robiť s otvorenými aj zatvorenými očami. Cviky so zavretými očami prinášajú aj jemnú a príjemnú očnú masáž.

 

Celý článok...
 

Očná joga III. – uvoľnenie krčnej chrbtice

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 974
 

Vďaka niekoľkým minútam jednoduchých cvikov môžeš zlepšiť kondíciu tvojho zraku a načerpať novú energiu. Ako na to? Odpoveď nájdeš v našom „jogínskom“ seriáli. Dnes sa zameriame na krčnú chrbticu.


Už sme si povedali, prečo s očnou jogou začínať, a rýchlo sme prebehli tie najdôležitejšie zásady jej precvičovania. Je teda najvyšší čas pustiť sa do samotného cvičenia. Nezačneme však očami… Aby boli cviky naozaj efektívne a blahodarné pre naše telo, je dôležité najskôr uvoľniť svoju krčnú chrbticu, prekrviť krk, hlavu a tým aj oči. Pohodlne a vzpriamene sa usaď a skús nasledovné cviky:

 

Celý článok...
 

Očná joga II. – Na čo nezabudnúť

čítanie na 2 minúty
počet zobrazení: 832

 

 

Očná joga II. – Na čo nezabudnúť

Chceš zlepšiť kondíciu svojich očí? Pusti sa s nami do očnej jogy, prečítaj si zásady cvičenia a spoznaj uvoľňovacie techniky, ktoré k tréningu nevyhnutne patria.
Skôr než ti predstavíme samotné cviky, chceme ťa oboznámiť s veľmi dôležitými zásadami cvičenia. Bez toho to jednoducho nejde. ???? Takže:

 

 

Celý článok...
 

Radšej BEZ slnečných okuliarov ako okuliare bez UV filtra

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 776
 

Varovanie na dnes: ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Radšej BEZ slnečných okuliarov ako okuliare bez UV filtra!
…ak Vám záleží na Vašom zdraví…prečítajte si tento článok…sietnica sa Vám poďakuje ????
Vedeli ste, že pri pohľade do slnka bez slnečných okuliarov sa zornica oka automaticky zúži a do oka sa dostane menej svetla ⁉️

Čo sa stane ak si nasadíme lacné slnečné okuliare bez UV filtra s tmavými sklami ⁉️
Vaša zornička sa pod tmavými sklami nezúži a UV žiarenie sa dostane priamo do Vašich očí….ako keby ste sa pozerali priamo do slnka bez slnečných okuliarov (akurát máte rozšírenú zrenicu)

 

Celý článok...
 

Tvoj štýl, tvoja farba

čítanie na 2 minúty
počet zobrazení: 1071

 

 


Slnečné okuliare majú sedieť tvojmu štýlu! Klasická čierna farba je nuda. Vyber si niektorú zo zrkadloviek Ray-Ban RB 3025 podľa svojho vkusu. Máme pre teba takmer všetky farby dúhy!

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 . . . 11 12 13 14 15 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazených 133 - 143 z 161
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia