Blog

 
 
 

+421 919 413 112  (PO-PIA  9.00 - 17.00)

 
 

logo doprava zdarma Doprava zadarmo na celom SR

 
 
 
Úvod > Blog
 

Napasuj tvar na tvár. Aké okuliare sa ti hodia?

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 1178

 

 

Exkluzívne značky slnečných a dioptrických okuliarov ti prinášajú originálne kolekcie s každou sezónou. Ako si z nich vybrať to najlepšie? Čo zvýrazní tvoju krásu? Rozpoznaj tvar tvojej tváre a prečítaj si, aký rám okuliarov ti fakt sekne!


Aký tvar má tvoja tvár? Pozri sa do zrkadla a skús naň prstom (alebo aj rúžom) obkresliť kontúry tvojej tváre. Vo všeobecnosti platí, že správny rám okuliarov má opticky vyvážiť geometriu tvojej tváre. To znamená, že ak je tvoja tvár GUĽATÁ, nesiahaj po guľatých okuliaroch. Vhodné sú pre teba obdĺžnikové s hrubšími rámami (pozri si napríklad obľúbené modely Wayfarer od Ray-Ban alebo Gucci). Ak je tvoja tvár OVÁLNA a viac dlhšia než širšia, môžeš sa skutočne radovať, experimentovať totiž môžeš so všetkými tvarmi a sadne ti takmer všetko. Veľmi obľúbený je aktuálne model Aviator a všetky hrubé a nadrozmerné modely.

 

Celý článok...
 

Detailne rafinované! Dámske slnečné okuliare Ana Hickmann

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 782

 

 

Detailne rafinované! Dámske slnečné okuliare Ana Hickmann

Módna ikona a jedna z najkrajších žien sveta Ana Hickmann uchvacuje svojou konfekčnou značkou aj fajnšmekrov slnečných okuliarov. Zosobňujú ženskú eleganciu a rafinovanosť. Nenechaj si ujsť jej aktuálne modely.

Vlastnú módnu značku založila táto brazílska supermodelka v roku 2002 a takmer okamžite vytvorila všeobecne obľúbený a exkluzívny štýl, ktorý je uznávaný po celom svete. Sofistikovaný šmrnc cieľavedomosti, zvodný look zahalený do tajomných tmavých skiel, nežná ženskosť vyšperkovaná detailmi… Do takéhoto šatu si môžeš zaodieť vlastnú osobnosť práve vďaka jedinečným a originálnym modelom slnečných okuliarov od Ana Hickmann. Inšpiráciu môžeš načerpať napríklad v na stránkach autorizovanéhoe-shopu Nudokki.sk.

 

Celý článok...
 

Zaostrené na kvalitu: Profesionálne slnečné sklíčka

čítanie na 2 minúty
počet zobrazení: 853

 

 

Zaostrené na kvalitu: Profesionálne slnečné sklíčka

Poriadne slnečné okuliare nesmú prepúšťať nebezpečné UV žiarenie, musia byť číre, bezpečné a komfortné… Ale čo ešte? Ak ti záleží na kvalite a svojom zdraví, neprehliadni exkluzívne slnečné okuliare značky Oakley, ktorá je špičkou v dizajne a výrobe slnečných šošoviek. Vlastní hneď niekoľko patentov vysvetľujúcich, prečo na ne nedajú dopustiť ani najnáročnejší vrcholoví športovci.

 

Celý článok...
 

Pánske vychytávky tohto leta!

čítanie na 4 minúty
počet zobrazení: 934

 

 

Pánske vychytávky tohto leta!

Už dávno neplatí, že mužov móda nezaujíma. Nie je predsa nič lepšie, keď stretnete upraveného a dokonale zladeného mladého chalana, ktorý myslel pri svojou outfite aj na tie najmenšie detaily. Jedným z nich sú aj  slnečné okuliare. Ukážeme ti najnovšie pánske vychytávky tohto roka.  

 

 

Celý článok...
 

Ako chrániť detský zrak?

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 765

 

 

Leto je v plnom prúde a slnko ťa nabíja energiou, vyháňa ťa von zo štyroch stien, najradšej k vode a za zábavou. Na ihriskách a plážach môžeš vidieť bezstarostné deti, ktoré si užívajú veselé hry, a neuvedomujú si pritom riziko, ktoré na nich dopadá priamo z nebies. Vieš, ako ochrániť zrak detí a tínedžerov pred škodlivými UV lúčmi?

 

Celý článok...
 

Očividné nebezpečenstvo leta

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 747

 

 

Plavky, uterák, nafukovačka, opaľovací krém a hurá k vode! Nechýba však niečo?

Pred nebezpečným UV žiarením si treba chrániť nielen pokožku, ale aj oči. Preto si určite nezabudni k vode pribaliť aj kvalitné a štýlové slnečné okuliare. Nie je to len o komforte a imidži, skutočne ide o zdravie. K letu neodmysliteľne patria vodné športy, more, akvaparky a zábava s rodinou i priateľmi, nenechaj si to všetko pokaziť zápalom spojiviek alebo rohovky. Pobyt pri vodných plochách je pre naše oči dvojnásobne nebezpečný – od vodnej hladiny sa totiž slnko ostro odráža a nielenže spôsobuje nepríjemné pocity, ale v extrémnych prípadoch môže stáť aj za vznikom očného zákalu. Kto by už chcel takýto suvenír z dovolenky?

 

Celý článok...
 

Očná joga XI. – očná sprcha

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 839

 

 

Po každom správnom cvičení dobre padne osviežujúca sprcha. Inak tomu nie je ani v prípade očnej jogy. Ako taká očná joga vyzerá?


Ak máš unavené alebo podráždené oči, môžeš svoj zrak občerstviť studenou vodou. Očná sprcha nie je cvičením v pravom zmysle slova, ale určite na ňu neradno zabúdať. Stačí, aby si sa naklonil nad umývadlo alebo dajakú nádobu s čistou studenou vodou, rukami nabral túto životodarnú tekutinu, zavrel oči a šplechol si ju do tváre. Vodu si po tvári neroztieraj, ruky by sa očí ani tváre nemali dotýkať. Dopraj si aj dvadsať šplechnutí a precíť blahodarný účinok osviežujúceho chladu. Toto „cvičenie“ môžeš robiť viackrát za deň bez vedľajších účinkov. ???? Po cvičení si tvár veľmi jemne osuš ručníkom, no vyvaruj sa šúchaniu očí alebo tlačeniu na ne.

 

Celý článok...
 

Očná joga X. – relaxácia a uvoľnenie očí

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 878
 

Dopraj svojim očiam relax počas práce, pri čítaní alebo medzi jednotlivými cvikmi očnej jogy. Tieto jednoduché techniky zvládne aj malé dieťa a zaručene ti pomôžu osviežiť zrak a zvládnuť aj ten najnáročnejší deň.


Keď cítiš napätie, si unavený, tvoj zrak je vyčerpaný a potrebuješ byť aj naďalej fit, dožič si trocha praktického a veľmi príjemného oddychu. Ak si napríklad dlho hľadel do monitoru alebo si si trápil zrak čítaním, vedome si uvoľni celú oblasť očí a začni jemne žmurkať viečkami približne raz až dvakrát za sekundu. Na takéto uvoľnenie ti celkom postačí desať až dvadsať sekúnd. Zopakovať si ho môžeš kedykoľvek počas dňa.

 

Celý článok...
 

Očná joga IX – využitie slnečného svitu

čítanie na 2 minúty
počet zobrazení: 762
 

Všetky doterajšie cviky sme mohli robiť doma alebo v práci, tentoraz však pôjdeme do exteriéru, aby sme ti ukázali, ako využiť blahodarnú slnečnú energiu.

Slnečná energia môže byť vo väčších dávkach nebezpečná, preto ťa chceme najskôr dôrazne varovať a opäť ti pripomenúť, že pri očnej joge (a ani po nej) nesmie za žiadnych okolností dochádzať k akýmkoľvek nepríjemným pocitom. Pri dnešných cvičeniach si dávaj pozor na oslnenie, pálenie alebo bolesť očí.

Celý článok...
 

Očná joga VIII. – rozjasňovanie zraku

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 818
 

Sústreď sa s nami na zlepšenie tvojho zraku. Dnes máme totiž v pláne koncentrovať pohľad na tlačený text a dosiahnuť jeho viditeľné rozjasnenie a zaostrenie.
Vezmi si do rúk knižku, časopis či akýkoľvek tlačený text. Postav si ho pred oči vo vzdialenosti, ktorá ti najviac vyhovuje na čítanie. Vyber si jedno slovo alebo len jeho časť niekde uprostred riadka. Teraz sa naozaj intenzívne koncentruj na vybrané slovo asi 10 až 30 sekúnd. Následne zavri oči a snaž sa vybaviť si vybrané slovo čo najjasnejšie a najkonkrétnejšie, ako sa len dá. Po asi 20 sekundách oči otvor a zopakuj cvičenie. Tieto úkony môžeš opakovať tri až päť minút.

 

Celý článok...
 

Očná joga VII. – Liečivá energia

čítanie na 2 minúty
počet zobrazení: 879

 

 

Zvyšovanie kondície tvojho zraku a zlepšovanie jeho zdravia nie je podľa očnej jogy len vecou samotných cvikov. Joga pracuje s pozitívnou vnútornou energiou a mentálnym sústredením. Učí, ako koncentrovať svoju myseľ na ozdravný proces. Pozri sa s nami, ako využíva vlastnú energiu na uvoľnenie a liečenie očí.

 

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 . . . 10 11 12 13 14 15 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazených 122 - 132 z 158
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia