Blog

 
 
 

+421 919 413 112  (PO-PIA  9.00 - 17.00)

 
 

logo doprava zdarma Doprava zadarmo na celom SR

 
 
 
Úvod > Blog
 

Top farby na jar 2016 v znamení štastia a relaxu

čítanie na 4 minúty
počet zobrazení: 706

 

Zima sa ešte neskončila, ale top farby na blížiacu sa jar 2016 sú už známe! Tohtoročná jar bude v znamení pokoja a šťastia. Objavte s nami farby, ktoré budú hýbať dámskymi šatníkmi, ako aj doplnkami, interiérom a účesmi.

 

Medzi farbami pre tohtoročnú jar budú dominovať pastelové odtiene. Sú nimi „Rose Quartz“ – teda staroružová a „Serenity“ – svetlo modrá farba. Obe vybrané pastelové farby vytvárajú medzi sebou „pokoj mysle a vnútorný mier.“ Staroružová „Rose Quartz“ má vyvolať spomienky na pokojný západ slnka, rašiace kvetiny. Upokojujúco má pôsobiť aj „Serenity“, ktorá symbolizuje spokojnosť, stav beztiaže a dostatku energie.

Celý článok...
 

Očná joga V. – zaostrujeme pre zdravie

čítanie na 3 minúty
počet zobrazení: 652
 

Opäť ti prinášame návod na jednoduché precvičenie tvojho zraku. Aby bol fit a vydržal celodennú námahu, nájdi si pár minút času a zaostri s nami na očnú jogu.
V dnešnej časti seriálu budeme trénovať akomodáciu očí, teda zaostrovanie na rôzne vzdialenosti. Aby sme vedeli sústrediť náš zrak na blízke alebo vzdialené predmety potrebujeme, aby sa šošovka vedela správne prispôsobiť, to zabezpečujú ciliárne svaly. Nestrácajme však čas teóriou a poďme cvičiť! :-)

 

Celý článok...
 

Joga IV. – cvičíme očné svaly

čítanie na 3 minúty
počet zobrazení: 836
 

Daj si dole okuliare, pohodlne a vzpriamene si sadni a poď si s nami zlepšiť kondičku svojho zraku. Za pár minút kompletne precvičíme očné svalstvo!
Pred cvičením si nezabudni uvoľniť krčnú chrbticu a prečítať si, ako medzi cvikmi správne oddychovať. Nasledovné cvičenia môžeš robiť s otvorenými aj zatvorenými očami. Cviky so zavretými očami prinášajú aj jemnú a príjemnú očnú masáž.

 

Celý článok...
 

Očná joga III. – uvoľnenie krčnej chrbtice

čítanie na 3 minúty
počet zobrazení: 823
 

Vďaka niekoľkým minútam jednoduchých cvikov môžeš zlepšiť kondíciu tvojho zraku a načerpať novú energiu. Ako na to? Odpoveď nájdeš v našom „jogínskom“ seriáli. Dnes sa zameriame na krčnú chrbticu.


Už sme si povedali, prečo s očnou jogou začínať, a rýchlo sme prebehli tie najdôležitejšie zásady jej precvičovania. Je teda najvyšší čas pustiť sa do samotného cvičenia. Nezačneme však očami… Aby boli cviky naozaj efektívne a blahodarné pre naše telo, je dôležité najskôr uvoľniť svoju krčnú chrbticu, prekrviť krk, hlavu a tým aj oči. Pohodlne a vzpriamene sa usaď a skús nasledovné cviky:

 

Celý článok...
 

Očná joga II. – Na čo nezabudnúť

čítanie na 4 minúty
počet zobrazení: 712

 

 

Očná joga II. – Na čo nezabudnúť

Chceš zlepšiť kondíciu svojich očí? Pusti sa s nami do očnej jogy, prečítaj si zásady cvičenia a spoznaj uvoľňovacie techniky, ktoré k tréningu nevyhnutne patria.
Skôr než ti predstavíme samotné cviky, chceme ťa oboznámiť s veľmi dôležitými zásadami cvičenia. Bez toho to jednoducho nejde. ???? Takže:

 

 

Celý článok...
 

Radšej BEZ slnečných okuliarov ako okuliare bez UV filtra

čítanie na 1 minúta
počet zobrazení: 669
 

Varovanie na dnes: ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Radšej BEZ slnečných okuliarov ako okuliare bez UV filtra!
…ak Vám záleží na Vašom zdraví…prečítajte si tento článok…sietnica sa Vám poďakuje ????
Vedeli ste, že pri pohľade do slnka bez slnečných okuliarov sa zornica oka automaticky zúži a do oka sa dostane menej svetla ⁉️

Čo sa stane ak si nasadíme lacné slnečné okuliare bez UV filtra s tmavými sklami ⁉️
Vaša zornička sa pod tmavými sklami nezúži a UV žiarenie sa dostane priamo do Vašich očí….ako keby ste sa pozerali priamo do slnka bez slnečných okuliarov (akurát máte rozšírenú zrenicu)

 

Celý článok...
 

Tvoj štýl, tvoja farba

čítanie na 6 minut
počet zobrazení: 907

 

 


Slnečné okuliare majú sedieť tvojmu štýlu! Klasická čierna farba je nuda. Vyber si niektorú zo zrkadloviek Ray-Ban RB 3025 podľa svojho vkusu. Máme pre teba takmer všetky farby dúhy!

Celý článok...
 

Prečo práve značku Ray-Ban s polarizovanými sklami ?

čítanie na 3 minúty
počet zobrazení: 831
 

Vedeli ste, že polarizačný filter blokuje oslňujúce svetlo, ktoré sa odráža od rovných plôch?

 

Dokonca všetky Ray-Ban šošovky s polarizáciou sú na vnútornej strane potiahnuté s antireflexnou vrstvou. Iba malý zlomok odrazeného svetla preniká do oka, čo granatuje lepší odraz a komfort videnia.

 

Celý článok...
 

Pach džungle a chladnokrvnosť detailov

čítanie na 4 minúty
počet zobrazení: 743

 

Ak máš štýl kombinovaný drzosťou a v tvojom vnútri je ukryté zviera, slnečné okuliare Roberto Cavalli sú tie pravé pre teba.

 
Drahé materiály, šľachtické tvary, zvieracie potlače, ale predovšetkým typický symbol hada plaziaceho sa po jemných líniách okuliarového rámu, sú výraznými prvkami talianskej značky Roberto Cavalli. Modely sú vytvárané a určené pre odvážnych, ktorí chcú byť hrdinom v každom okamihu.

 

Celý článok...
 

Oakley Latch: spolupráca skateboardových legiend

čítanie na 3 minúty
počet zobrazení: 725

 

Oakley Latch sú jedny z posledných slnečných okuliarov vytvorené dizajnérmi v spolupráci so skatebord ikonami.

 
Špeciálna vlastnosť: ak zavesíš okuliare na svoje tričko alebo bundu, nikdy nespadnú!

Celý článok...
 

Zážitky z neviditeľnej výstavy

čítanie na 3 minúty
počet zobrazení: 733

 

Nedávno som prežila veľmi silný zážitok. Uvedomila som si, že musím byť vďačná za to, že mám zdravý a ostrý zrak. Rada by som sa s vami podelila o môj zážitok z „Neviditeľnej výstavy“ v Budapešti.

 
Naučila som sa používať Braillovo písmo známe ako 6 bodové písmo. Tento vynález umožňuje nevidiacim čítanie, písanie a vzdelávanie sa nevidiacich na celom svete. Takýmto spôsobom si sprostredkujú krásu okolitého sveta, ktorú si my vidiaci len veľmi málo vážime

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 . . . 10 11 12 13 14 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazených 122 - 132 z 146
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia