Okuliare | Nudokki.sk

 
 
 

+421 919 413 112  (PO-PIA  9.00 - 17.00)

 
 

logo doprava zdarma Doprava zadarmo na celom SR

 
 
 
 
 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Vyberte si štýlové okuliare

Priznajte sa. Sledujete módne trendy v oblasti okuliarov? Ste skôr za klasické druhy alebo sa necháte zlákať módnou vlnou, ktorá okuliare, či už ide o slnečné, alebo dioptrické, každoročne niečim ozvláštni?

Okuliare môžeme rozdeliť podľa účelu a funkcie na dioptrické okuliare, ktoré môžu slúžiť na korekciu krátkozrakosti alebo ďalekozrakosti a potom slnečné okuliare.

 

Ako módny doplnok

Špeciálnou kategóriou sú okuliare bez dioptrií, ktoré slúžia len ako módny doplnok. Takéto okuliare môžu mať okrem pôsobivého rámu aj sklá rôznych farieb, prípadne aj číre, ktoré potom dodávajú vzhľad podobný klasickým dioptrickým okuliarom.

 

Na špeciálne príležitosti

Okuliare, ktoré sú určené na špeciálne príležitosti musia spĺňať nároky, ktoré na ne kladieme. Pri športoch ide o možnosť zaobstarať si okuliare s ergonomicky konštruovaným rámom, ktorý plní aj ochrannú funkciu, napríklad pri bicyklovaní, aby nám do oka nevleteli drobné nečistoty či hmyz. Športové okuliare si často vyžadujú aj možnosť rôznych farieb skiel. Okuliare totiž využívame v rôznych podmienkach a primárnou funkciou je vidieť čo najlepšie a bez obmedzení tak, aby sme mohli šport vykonávať.

 

Módne trendy

A aké sú módne trendy pre okuliare na tento rok? Okrem klasických rámov sa objavujú aj obľúbené "zrkadlovky", ktoré majú nepriehľadné zrkadlové sklá. Niektoré značky navrhli oblé a kruhové rámy, takže v ponuke optík môžeme nájsť aj veľmi nápadné až exotické modely.

Pri výbere okuliarov je vhodné zamerať sa na kvalitu. Niekto preferuje konkrétnu značku okuliarov, iný sa zameria na okuliare v určitej cenovej hladine. Treba si však vybrať také, ktoré budú spĺňať svoju funkciu dlhodobo a spoľahlivo. Už pri skúšaní okuliarov je cítiť, či sú okuliare dostatočne pevné a z čoho sú vyrobené. Treba sa tiež zamerať na detaily a na to, či je prípadne možné v prípade potreby okuliare opraviť. Údržba okuliarov je tiež témou, ktorá by nemala zostať len v teoretickej rovine. Okuliare si zaslúžia svoje vlastné puzdro zodpovedajúcej veľkosti a čistiaci prostriedok s handričkou určenou na okuliare. Okuliare vám budú slúžiť len v tom prípade, že sa o ne budete dobre starať.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia