Značky, ktoré povedali STOP kožušinám

 
 
 

+421 919 413 112  (PO-PIA  9.00 - 17.00)

 
 

logo doprava zdarma Doprava zadarmo na celom SR

 
 
 
Úvod > Blog > Značky, ktoré povedali STOP kožušinám
 
Zobrazení: 608

Značky, ktoré povedali STOP kožušinám

Mnohé svetové módne značky sa rozhodli pri tvorbe svojich kolekcií myslieť nielen ekonomicky, ale aj eticky.

Nudokki je optika, ktorej problematika ochrany zvierat a životného prostredia nie je ľahostajná. S veľkým záujmom sledujeme iniciatívu a kroky tých, ktorí určujú módne trendy s ohľadom na práva zvierat.

 

Talianska spoločnosť Gucci sa rozhodla spojiť s rastúcim počtom módnych domov, ktoré hľadajú alternatívy a podporia snahy aktivistov za práva na ochranu zvierat. Značka Gucci sa tak pripojila k medzinárodnej koalícii Fur free Alliance (Aliancia bez kožušín), ktorá zastrešuje viac ako 40 organizácií. Tieto spolupracujú na ukončení nevhodného chovu a usmrcovania zvierat na kožušinu. Organizácia Fur free Alliance má vo svete milióny priaznivcov. Svojou činnosťou sa pokúša presadzovať verejnú politiku proti násiliu a krutosti a podporovať ukončenie zbytočnej a krutej zložky módy.

 

Práve pri produktoch značky Gucci boli v posledných rokoch s obľubou používané rôzne aplikácie z pravej kožušiny. Či už na odevy, obuv alebo iné doplnky. Od budúceho roku sa spoločnosť Gucci zaviazala úplne vylúčiť zo svojej produkcie pravú kožušinu a tak sa vzdať svojho najluxusnejšieho materiálu. Ochranárske organizácie ich krok samozrejme podporujú, keďže značka Gucci je kľúčovým hráčom na módnom trhu.

 

 

 

slnečné okuliare GUCCI

 

 

 

slnečné okuliare GUCCI

 

 

Nové rozhodnutie od Gucciho nasleduje po tom, ako v roku 2016 oznámila značka Armani, že pravé kožušiny nebudú v žiadnej ich novej kolekcii.

Zásadným odporcom a neoblomným kritikom používania pravých kožušín vo svete módy je úspešná módna návrhárka Stella McCartneyová. Už v roku 2006 verejne apelovala na svojich kolegov zo sveta módy, aby upustili od tohto zbytočného využívania zvierat.

Ďalšou spoločnosťou, ktorá sa pridáva k tejto iniciatíve je firma Michael Kors. Táto americká módna značka do konca roka 2018 prejde vďaka technologickým novinkám k využívaniu iných materiálov, ktoré nahradia pravé kožušiny zo zvierat.

 

K luxusným módnym značkám zvučných mien, akými sú Armani, Stella McCartneyová, Gucci, Hugo Boss, Yoox Net-a-Porter, Ralph Lauren, Michael Kors ... sa možno pridajú aj menšie návrhárske domy a podporia myšlienku, že každý živý tvor má právo na ochranu. Kožušiny zo zvierat prestanú byť tzv. luxusným tovarom pre uspokojenie snobských nárokov.

 

V našej predajni Nudokki nájdete produkty renomovaných značiek, ktoré  sa prikláňajú k napĺňaniu tejto filozofie. Je pre nás extrémne dôležité ponúknuť zákazníkovi produkt, ktorý nie je poznamenaný nezmyselným zneužívaním zvierat. Zachovanie úcty k životu je našim základným krédom.

„Cez utrpenie zvierat nie je možné hľadať krásu“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia