Svetový deň zraku je tu čo nevidieť

 
 
 

+421 919 413 112  (PO-PIA  9.00 - 17.00)

 
 

logo doprava zdarma Doprava zadarmo na celom SR

 
 
 
Úvod > Blog > Svetový deň zraku je tu čo nevidieť
 
Zobrazení: 802

Svetový deň zraku je tu čo nevidieť

 

 

Už od roku 2002 si každý druhý októbrový štvrtok pripomíname, že o svoj zrak sa treba starať. Prostredníctvom Svetového dňa zraku nás Svetová zdravotnícka organizácia a Medzinárodná agentúra na prevenciu slepoty upozorňujú, že na svete žije viac ako 285 miliónov ľudí s vážnym poškodením zraku.

Pritom by podľa odborníkov mohlo byť na svete až o 80 % menej slepých ľudí, keby všetci raz za rok podstúpili preventívne očné vyšetrenie.

 

Komplexné vyšetrenie zraku si aj ty môžeš nechať urobiť napríklad v očnej optike  Optike Klaudia.

 

 

Najčastejšie príčiny vážnych očných ochorení sú neliečený sivý zákal, neskorigované dioptrické chyby a cukrovka. Najúčinnejšie sa voči týmto chorobám ubrániš zdravým životným štýlom – ak ti chutí zdravá strava, pestuješ vhodné športy a pravidelne cvičíš očnú jogu.

Pred nebezpečným UVA aj UVB žiarením ťa ochránia jedine kvalitné slnečné okuliare, ktoré nie sú len štýlový módny doplnok. Určite sa nenechaj zlákať neoverenými pouličnými obchodníkmi, pri ktorých je značné riziko, že ich tovar nemá potrebné filtre ani odolnosť voči nebezpečným nárazom. Nezabúdaj ani na to, že ultrafialové žiarenie na nás dopadá počas celého roka, mimoriadne sa treba chrániť pri vodných plochách a na horách.

 

svetový deň zraku

 

Komplexné vyšetrenie zraku si aj ty môžeš nechať urobiť napríklad v očnej optike  Optike Klaudia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia